Firma IMER Systems powstała 1 października 2016 roku. Od samego początku działania przedsiębiorstwa koncentrują się na opracowywaniu urządzeń medycznych i aparatury naukowej, stosowanej w badaniach podstawowych oraz przemysłowych. Poniżej przedstawiamy wybrane wydarzenia z dotychczasowej historii firmy.
Rozpoczynamy szeroko zakrojoną współpracę, której celem jest opracowanie nowej, nieinwazyjnej metody badania śródbłonka naczyniowego.
Rozpoczynamy współpracę z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, wdrażając pierwsze urządzenie pomiarowe opracowane na potrzeby angiologów z wrocławskiego USK - goniometr G-2290.
Otrzymujemy prawo ochronne na wynalazek pt. Sposób i urządzenie do wykonywania korytarzowego testu wydolnościowego pacjenta.
Inwestujemy w zakup najnowszego oprogramowania projektowego - pakiety Altium Designer (EDA) i SolidWorks (CAD 3D).
W ramach dalszego rozwoju naszego laboratorium inwestujemy w zakup aparatury laboratoryjnej Keysight, Rigol i GW Instek.
Otrzymujemy prawo ochronne na wynalazek pt. Sposób i urządzenie do pomiaru perfuzji tkanki.
Ukończyliśmy prace nad jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń pomiarowych w naszym portfolio - wielokanałowym systemem pomiarowym wysokiej rozdzielczości do badania parametrów układu krążenia - cvEF3-PRO3.
Rozbudowujemy system do generowania (pod)ciśnienia, stosowany w badaniach nad baroreceptorami zatoki szyjnej, prowadzonych przez Katedrę Fizjologii UM we Wrocławiu.
Ukończyliśmy prace nad najnowszą wersją w pełni automatycznego urządzenia do pomiaru funkcji śródbłonka naczyniowego - Endo3C.
W październiku 2021 obchodziliśmy 5-lecie działalności firmy IMER Systems. To także doskonały moment na rozpoczęcie dużego projektu R&D, integrującego nasze wcześniejsze doświadczenia projektowe i badawcze.
W ramach 5 rocznicy działalności IMER Systems uruchomiliśmy projekt InnowacyjnyLekarz.pl, w ramach którego pomagamy medykom zainteresowanym tworzeniem nowych rozwiązań dla medycyny w skutecznym przekuciu ich idei w gotową do wdrożenia technologię.
Ukończyliśmy prace nad udoskonaloną wersją LTHS - zaawansowanego, cyfrowego stymulatora termicznego z funkcją rejestratora termodynamicznego.
IMER Systems 2025 | Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved